/گزارش تصویری/
منطقه کهمره بعد از چهار روز آتش‌سوزی


عكس  14:17:26 1398/05/11
985-382-5 كد خبر

حریقی که روز سه شنبه هشتم مرداد ماه به جان درختان و بوته‌های ارتفاعات کهمره سرخی، ارژن و کازرون افتاده بود، بعد از چهارروز تلاش اطفاء شد اگرچه بیم گُر گرفتن هنوز وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، صبح روز جمعه یازدهم مرداد و بعد از تلاش چهار روزه گروه‌های مردمی، یگان‌های ارتش، بسیج، ماموران منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست و همراهی بالگردهای ارتش، مهار شد.

عنایت‌الله رحیمی قبل از ظهر جمعه با حضور در منطقه کهمره، ضمن بازدید هوایی از منطقه وسیعی که چهارروز با آتش دست به گریبان بود، تاکید کرد که تنها در نقاطی صعب العبور، هنوز دود مشاهده شده است.

رحیمی در عین حال از اعزام نیرو به منطقه برای بررسی موقعیت و اطفاء حریق احتمالی خبر داده و تاکید کرده بود که نیروهای منابع طبیعی برای پایش بعد از اطفاء حریق در منطقه خواهند بود و در صورت شعله ور شدن آتش، به دلیل وزش باد و گرمای هوا، مجددا اقدامات لازم را اجرایی خواهند کرد.

استاندار فارس با قدردانی از تعامل تمام دستگاه‌های عضو ستاد بحران استان فارس و شهرستان شیراز، خاطرنشان کرده بود که آمادگی مقابله با آتش در صورت شعله ور شدن، وجود دارد.

به گزارش ایسنا، به دلیل بارندگی‌های مناسب زمستان گذشته و بهار امسال و رشد بوته و علوفه بسیار در مراتع و اراضی جنگی و گرمای شدید هوا در ماه‌های اخیر، پیش بینی وقوع حریق در نقاط مختلف جنگلی و مرتعی استان فارس شده بود.


خبرنگار: 04
انتهاي پیام
اخبار مرتبط
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: