• یکشنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 985-776-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ارشاد فارس مطرح کرد:

ظرفیت جهاددانشگاهی به خوبی دیده نشده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس تاکید کرد که جهاددانشگاهی ظرفیت‌های زیادی در ابعاد علمی و مهارتی دارد، اما این ظرفیت به خوبی از طرف دستگاه‌های اجرایی دیده نشده است.

صابر سهرابی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تبریک سی و نهمین سالروز تاسیس جهاددانشگاهی، گفت: جهاددانشگاهی یك ظرفیت علمی و مهارتی برای كشور است .

وی افزود: این نهاد برای تولید اشتغال برنامه‌های بسیار خوبی طی این چند سال به منصه ظهور رسانده است و با برنامه‌های پیش‌رو در سال جاری كه سال رونق تولید است، هم در بخش آموزش و هم در عملیاتی كردن آموزش‌های دانشجویان و هنرجویان خود، این مهم را بیش از پیش تحقق می‌بخشد .

سهرابی اظهار كرد: جهاددانشگاهی ظرفیت بسیار خوب و عظیمی است كه فارس هم از این ظرفیت بی‌بهره نبوده است و جهاددانشگاهی فارس سال‌هاست كه در جای جای این استان پهناور دارد فعالیت می‌كند و توانسته جایگاه اصلی خود را نشان دهد و در قشر عظیمی از جوانان و نوجوانان نیز مورد استقبال قرار گرفته است .

مدیركل ارشاد فارس ضمن آرزوی موفقیت برای جهاددانشگاهی گفت: دولت از این مجموعه حمایت كند تا بتواند فعالیت‌های خود را گسترش دهد زیرا این‌گونه ساختارهایی كه در زمینه تولید و اشتغال و استفاده از ظرفیت جوانان فعالیت‌ می‌كنند، لازمه توسعه كشور است .

وی با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: معظم‌له در این بیانیه هم بحث اعتماد به جوانان و هم تمدن‌سازی را مطرح فرمودند كه تمدن‌سازی از دانشگاه‌ها و حوزه‌ها و مكان‌های فرهنگی صورت می‌گیرد لذا همه مردم و مسئولان برای پشتیبانی و حمایت از جایگاه‌هایی كه برای رونق تولید و اشتغال فعالیت می‌كنند، دست به دست هم دهند .

سهرابی همچنین به ظرفیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی اشاره كرد و افزود: ظرفیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی بسیار حائز اهمیت است و در هفته گذشته تفاهم‌نامه‌ای با جهاددانشگاهی فارس امضا كردیم تا بتوانیم از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این نهاد در حوزه‌های فرهنگی و هنری استفاده كنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: