• یکشنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 985-784-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

کشف محموله قاچاق برگ درخت کنار در جهرم

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان جهرم از کشف محموله ‌ای غیرقانونی حاوی برگ درختان کنار در این شهرستان توسط یگان حفاظت منابع طبیعی خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، علیرضا عرب شیبانی یکشنبه 13 مرداد در جمع خبرنگاران گفت: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان جهرم یک محموله حاوی 200 کیلوگرم برگ درخت کنار که به شکل غیرقانونی برداشت شده بود، کشف کردند.

وی با اشاره به کشف این محموله از یک دستگاه خودروی پیکان، گفت: افراد سودجو قصد داشتند این محموله را به خارج از استان فارس انتقال دهند که بعد از کشف آن، خودرو توقیف و یک نفر نیز بازداشت شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم با اینکه قانون مجازات سنگینی برای مرتکبین قاچاق گیاهان دارویی و درختان جنگلی در نظر گرفته است، گفت: بر اساس ماده 42 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، متخلفان علاوه بر پرداخت جزای نقدی به حبس تادیبی از یک تا شش ماه نیز محکوم خواهند شد .

وی افزود: برداشت این گونه محصولات مستلزم دریافت مجوز از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری است و شهروندان می توانند برای دریافت مجوز برداشت داروهای گیاهی به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مراجعه کنند .

عرب شیبانی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه برداشت غیر مجاز ویا تخریب و تصرف در عرصه های منابع طبیعی، مراتب را به شماره 1504 یگان امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: