• دوشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-5114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس شوراي شیراز:

شورا دخالتی در انتصابات شهرداری ندارد

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تاکید کرد که این شورا هیچ دخالتی در عزل و نصب‌های شهرداری نداشته و ندارد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، احمدرضا دستغیب بعداز ظهر دوشنبه 14 مرداد در جمع خبرنگاران گفت: شورای پنجم شیراز پاييند به قانون، پاكدست و فعال در تمام عرصه‌هاي شهري است و در انتصابات شهرداري هيچگونه دخالتي نخواهد داشت و موضوع را وجه‌المصالحه يا اهرم فشار بر روي شهرداري قرار نخواهد داد .

وی با بيان اينكه معتقد به چالش، گفت‌و‌گو و بحث در بررسي طرح‌ها و لوايح براي رسيدن به نتيجه مطلوب و مصوبه بهتر هستم، گفت: طرح و لوايحي كه به صحن شورا مي‌آيد بايد پيش از آن در كميسيون‌ها به چالش و بررسي كشيده شده باشد تا از ماحصل گفت‌وگو ها بهترين مظر و نزديكترين آنها به حقيقت بيرون بيايد .

دستغیب افزود: نه خودم و نه هيچ يك از اعضاي شورا راضي و قائل به اين موضوع نيستيم كه فراكسيوني و گروهي پيرامون مصوبات، راي داده شود و مرتب در جلسات تكرار مي‌كنيم كه هر كس شرعا و قانونا در مقابل راي خود مسئول است .

رئيس شوراي شهر شيراز با اشاره به ايجاد كميته مشترك شورا و شهرداري براي پيگيري، اجرا و نظارت بر مصوبات شورا، عنوان كرد: علت عدم اجراي برخي مصوبات، زمانبر بودن اجراي زيرساخت‌هاي خاص است .

دستغیب از لزوم نگاه منصفانه و عادلانه به مصوبات شورا گفت و از رسانه‌ها و اصحاب قلم درخواست کرد که با توليد انديشه و فكر و سعه صدر مي‌توانند بهترين يار و ياور شوراي شهر باشند .

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تاکید کرد که این نهاد، شهردار برگزیده خود را حمایت کامل خواهد کرد.

قاسم مقيمي، عضو هيات رئيسه شوراي شهر شيراز نیز در ادامه این نشست يكي از شاخصه‌هاي شوراي پنجم را حضور يك ليست واحد در عرصه نظام شورايي عنوان كرد و گفت: علي‌رغم اینکه اين ليست كاملا سياسي راي اورد اما در نظام شورايي سياسي عمل نكرد .

مقیمی تاکید کرد: در عرصه مديريت واحد شهري، شوراي پنجم دچار سياستزدگي نشده و نگاه سياسي نداشته و تجربه و تخصص را ملاک و محور برنامه‌ها در عرصه مديريت شهري قرار داده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: