• شنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-5414-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری شیراز:

اجرای تئاترهای برگزیده جشنواره کودک در شیراز

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: با مشخص شدن نتایج بازبینی، تئاترهای برگزیده نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند کودک شیراز، اجرا خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، ابراهیم گشتاسبی‌راد شنبه 19 مرداد در جمع خبرنگاران گفت: 107 اثر از 29 استان متقاضی حضور در نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند کودک شیراز بود که پس از بازبینی آثار ارسالی، 12 اثر در بخش رقابتی کودک و 3 اثر در بخش غیررقابتی، برای اجرا پذیرفته شد.

او هدف از پیش بینی این رویداد هنری را توسعه فرهنگ شهروندان و توجه به عنوان شیراز شهر دوستدار کودک دانست و استقبال از آن را کم نظیر توصیف و خاطرنشان کرد: در قالب این جشنواره، گروه‌های هنری از یازده استان نمایش‌های خود را در شیراز اجرا خواهند کرد.

گشتاسبی‌راد گفت: در این جشنواره گروه‌های هنری از استان‌های فارس، تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان، خوزستان، قم، کردستان، کرمانشاه، مرکزی، هرمزگان و همدان به مدت 5 روز میهمان شیراز خواهند بود.

او زمان آغاز به کار این جشنواره را 22 مرداد امسال اعلام و اضافه کرد: نمایش‌های راه یافته به این جشنواره در 6 نقطه شهر شیراز شامل بوستان آزادی، فضای مجاور ارگ کریم‌خانی، محور عفیف‌آباد، گذر حافظیه، بوستان نماز و فضای مقابل مجتمع تجاری خلیج‌فارس اجرا می‌شود .

گشتاسبی‌راد با بیان اینکه موضوعات آثار راه‌یافته، نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند کودک شیراز «فرهنگ شهروندی» با محوریت کودکان اعلام و اضافه کرد: آئین پایانی به‌منظور معرفی برگزیدگان و آثار راه‌یافته به جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان و جشنواره تئاتر فجر، 26مرداد برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: