• چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 985-976-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شیراز خبر داد:

راه‌اندازی رشته‌های گردشگری و هتلداری در دانشکده فنی شیراز

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شیراز اعلام كرد كه در آينده‌اي نزديك رشته‌های گردشگری و هتلداری  در اين دانشكده راه‌اندازي مي‌شود .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، آرتمیس هوشیار عصر چهارشنبه ١٦ مرداد در يك كنفرانس خبري بيان كرد: شیراز دارای ظرفیت‌های زيادي در بخش گردشگری بوده و یکی از کلانشهرهاي ‌مطرح کشور در گردشگری به شمار می‌رود که ایجاد رشته‌های گردشگری و هتلداری می‌تواند به رونق این شهر کمک بسزایی داشته باشد .

وي به معرفی دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شیراز، پرداخت و گفت: در حال حاضر دو هزار و 100 دانشجو در 15 رشته و در مقاطع کاردانی و کارشناسی مشغول تحصیل هستند .

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شیراز ادامه داد: این رشته‌ها در مقطع کاردانی شامل طراحی دوخت، گرافیک، حسابداری، معماری، کامپیوتر، صنایع شیمی، کودکیاری، الکترونیک، انیمیشن و  بوده و در مقطع کارشناسی نیز شامل طراحی دوخت،حسابداری، معماری و کامپیوتر است .

هوشيار گفت: رشته معماری داخلی در مقطع کاردانی امسال به رشته‌های این دانشکده افزوده شده و از مهرماه 98 دانشجویان این رشته مشغول تحصیل می‌شوند .

وي عنوان کرد: همچنین در حال حاضر به دنبال رایزنی برای راه اندازی رشته هتلداری و گردشگری هستیم که امیدواریم این مهم نیز در آینده‌ای نزدیک محقق شود .

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شیراز خاطرنشان كرد: دانشجوياني كه در اين دانشکده  مشغول تحصیل می‌شوند از رتبه‌های برتر کنکور سراسری بوده و پس از اشتغال به تحصیل در این دانشکده به صورت عملی در کارگاه‌های مختلف آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند .

وي ارتباط صاحبان صنایع و فن را با دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای موثر دانست و گفت: این موضوع تاثیربسزایی در اشتغالزایی دانش‌آموختگان پس از فارغ‌التحصیلی دارد .

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شیراز همچنین به دوره‌های آموزش آزاد در این دانشکده و ارائه خدمات به نهادهای مختلف اشاره کرد و افزود: دوره‌هایی که توان برگزاری آن را داریم بیشتر در زمینه نرم افزار گرافیکی و طراحی را در حیطه گرافیک و معماری بوده است .

هوشیار خاطرنشان کرد: در حوزه طراحی دوخت با ظرفیت‌هایی که در دانشکده فنی دختران شیراز موجود است، لباس فارغ التحصیلان توسط دانشجویان با ثبت برند دانشگاه فنی و حرفه‌ای را تولید کردیم .

وی افزود: همچنین لباس و کیف کاروان راهیان نور را نیز در سطح کشوری انجام دادیم و این موضوع  درآمدزایی و اشتغالزایی دانشجویان را به دنبال داشته است .

دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شیراز همچنین يادآور شد: پذیرش سفارش برای تولید انواع پرده، روتختی‌ها و پوشاک ویژه ارگان‌های مختلف دولتی و خصوصی از جمله هتل‌ها است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: