• شنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 985-984-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امحاء 10 کوره ذغالی در شهرستان رستم

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان رستم از کشف و ضبط 800 کیلوگرم ذغال جنگلی و امحاء 10 واحد کوره ذغالی در رستم خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی استان فارس، مسعود گودرزی گفت: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان رستم طی عملیات گسترده ای موفق به کشف و ضبط 800 کیلو گرم زغال از مخربان منابع طبیعی این شهرستان شدند .

وی با اشاره به اقدام ضربتی نیروهای منابع طبیعی و پیگیریهای گسترده پیرامون این موضوع، گفت: قاچاقچيان با يک دستگاه وانت نیسان در محورهاي مواصلاتي منطقه قلمدان این شهرستان در حال تردد بودند که در دام ماموران منابع طبیعی شهرستان گرفتار شدند .

رئیس منابع طبیعی شهرستان رستم گفت: در این عملیات خودرو قاچاقچیان متوقف و افراد متخلف دستگیر شدند .

وی در ادامه با اشاره به اقدامات پیشگیرانه و برخوردهای قانونی در راستای حفاظت ازعرصه های منابع طبیعی شهرستان رستم، از امحاء 10 واحد کوره ذغالی در مناطق "کوشک سفلی و میانتنگان "این شهرستان خبر داد و گفت: اعضای این باند نیز پس از قطع درختان ارزشمند بلوط و سپس انتقال آن به این کوره ها اقدام به تهیه ذغال می کردند.

گودرزی افزود: سودجویان حجم زیادی از ذغال را در اطراف مخفیگاه های جنگلی این شهرستان دپو کرده‌ و شبانه این محموله ها را از شهرستان خارج می‌کردند که با اقدامات هوشمندانه نیروهای منابع طبیعی به دام افتادند. وی یادآور شد:متخلفان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند .

وی افزود: با انجام اقدامات کنترلی و پیشگیرانه ‏ماموران منابع طبیعی شهرستان رستم در  گلوگاهها و محورهای عبوری شهرستان حجم کشفیات ‏قاچاق فرآورده های جنگلی در مناطق جنگلی این شهرستان افزایش قابل توجهی یافته است.‏

شهرستان رستم در فاصله 160 کیلومتری شیراز واقع شده و دارای 85 هزار هکتار عرصه های منابع طبیعی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: