• شنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-6214-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

معاون شهردار شيراز:

نابودی فضاهای خاطره‌انگیز شیراز در گذر زمان

معاون معماری و شهرسازی شهرداری شیراز معتقد است كه طی سالهای گذشته فضاهایی که یادآور خاطرات بوده را نتوانستیم در اين كلانشهر حفظ کنیم و عموما آنان را از دست داده‌ایم .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، جواد بهادري در جمع خبرنگاران تاکید کرد که اجازه نداریم در طراحی شهری فضاهای شهری را  که خاطرات جمعی مردم در آن نهفته است، را تخریب کنیم .

وی همچنین با بیان اینکه هویت مردم در شهرهای بزرگ گم شده، افزود: شهرداری شیراز به دنبال خلق فضاهایی است که مردم هویت گمشده خود را پیدا کنند .

معاون معماری و شهرسازی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: در طراحی شهری باید هزینه کرد و فضاهایی که خاطرات جمعی مردم در آن نهفته است را احیا کنیم .

بهادری همچنین از آغاز مطالعات احیای مجموعه زندیه خبر داد و گفت: جهت اجرا و بازآفرینی این طرح، فضایی به وسعت ۱۳ هکتار در قلب شهر شیراز پیش‌بینی شده است .

وی عنوان کرد: ميدان توپخانه كه در بخشي از اين محور قرار دارد در حال حاضر به پارک تبديل شده كه در گذشته در مجاورت اين ميدان، دبیرستان شاپور كه بخشی از خاطرات مردم بود، قرار داشت كه متاسفانه  تخریب شده است .

معاون معماری و شهرسازی شهرداری شیراز در بخشي از سخنانش با اشاره به اينكه تیمي ۱۱ نفره در حال بررسي تکلیف هتل نيمه كاره آسمان هستند، گفت: این تیم در حال بررسی وضعیت پایداری سازه، نوع کاربری است و دیگر مسائل نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و طی چند روز آینده نتیجه را اعلام خواهند کرد .

بهادری گفت: تیم ۱۱ نفره شامل کارشناسانی از حوزه معاونت معماری و شهرسازی شهرداری شیراز ، استانداری، سازمان نظام مهندسی، دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی است .

وی یادآور شد: در فضای مجازی اظهار نظرهای متفاوتی را شاهد هستیم اما ظرف چند روز آینده نتیجه به صورت رسمی اعلام و تکلیف هتل آسمان مشخص می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: