• شنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-3580-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

تشدید نظارت بر صدور مجوز فعالیت‌های فرهنگی هنری

معاون فرهنگی و امور رسانه فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از تشدید نظارت بر روند صدور مجوز برگزاری همایش و برنامه‌های فرهنگی و هنری توسط موسسه‌های مرتبط خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، مهدی امیدبخش شنبه 19 مرداد در جمع خبرنگاران گفت: از این پس فقط شورای نظارت بر موسسات فرهنگی هنری؛ مجوزهای قانونی همایش ها و برنامه‌ها را صادر می‌کند.

او گفت: اجازه قانونی اختصاص به آن دسته از فعالیت ها خواهد داشت که در راستای فعالیت های فرهنگی هنری طراحی و اجرا شوند، همچنین بر اساس مفاد و طبق بند های اشاره شده در آیین نامه مربوطه شکل گرفته باشد .

امیدبخش افزود: این شورای نظارتی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس مستقر است و درخواست‌های برگزاری مراسم را پس از ارائه توسط موسسات و برمبنای فرآیندی قانونی و آیین نامه‌ای، طرح و بررسی می‌کند.

او ادامه داد: قلمرو فعالیت مراکز و مؤسسات فرهنگی هنری دارای مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در راستای فعالیت های فرهنگی، هنری، سینمایی و سمعی و بصری و مطبوعاتی و تبلیغاتی و با اهداف کاربردی و توسعه و گسترش سطح فرهنگ و ارتقای دانش و بینش عمومی و اعتلای فرهنگ و هنر کشور است.

معاون فرهنگی و امور رسانه فرهنگ و ارشاد فارس ادامه داد: مؤسس یا مؤسسان این گونه مراکز در قبال فعالیت‌ها و امور اجرایی، مسئول و پاسخگو هستند که فعالیت آنها منافاتی با مبانی فرهنگ عمومی نداشته باشد و در صورت مشاهده مغایرت فعالیت این مراکز با موضوع فعالیت مجوز دریافتی، با مؤسسات متخلف برابر قوانین و مقررات برخورد خواهد شد .

امیدبخش گفت: نظارت و ارزشیابی بر فعالیت ها و عملکرد مراکز فرهنگی از وظایف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است و مراکز فرهنگی نیز موظف خواهند بود در اجرای امر نظارت با کارشناسان اعزامی همکاری و اطلاعات لازم را به همراه مدارک و مستندات مربوطه در اختیارآنان قرار دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: