• شنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-3680-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

مدیركل تبلیغات اسلامی فارس خواستار شد:

جریان سازی جهاددانشگاهی در حوزه فرهنگ

مدیركل تبلیغات اسلامی فارس گفت: مجموعه جهاددانشگاهی در استان می‌تواند هم در جهت فرصت‌سازی جریان‌های انقلابی و هم فرصت‌سوزی جریان‌های معاند حركت كرده و در زمینه حوزه فرهنگ دینی به خوبی نقش‌آفرینی كند.

حجت‌الاسلام محمدصادق مهرابی در گفت‌وگو با ایسنا از فارس، با تبریک سالروز تاسییس جهاددانشگاهی به جهادگران استان ، بیان کرد: یكی از ظرفیت‌های علمی كشور و به تبع آن، استان فارس ظرفیت جهاددانشگاهی است كه هم می‌تواند نقش موثری در ارتقای فرهنگ دینی در سطح كشور و جامعه و هم می‌تواند بسترساز ترویج فرهنگ دینی باشد .

وی با بیان اینکه خاستگاه انقلاب اسلامی، دینی است و یكی از خاستگاه‌های دین نیز توجه به جایگاه علم و دانایی است، افزود: امروز هر جا كه علم و دانایی است، تعالی و رشد هست و هر جایی كه جهل است، ناهنجاری و نابسامانی و آسیب‌هایی است كه امروز متوجه آن هستیم .

مدیركل تبلیغات اسلامی فارس ادامه داد: جهاددانشگاهی در استان می‌تواند با همگرایی سایر دستگاه‌های علمی مثل دانشگاه‌ها و سازمان تبلیغات و مجموعه‌های این شكلی كه ذاتاً كارشان كار علمی و تبلیغ و ترویج فرهنگ دینی است بتواند نقش‌آفرینی در جهت‌دهی جریان‌های علمی فارس داشته باشد .

مهرابی اظهار كرد: همچنین جهاددانشگاهی هم در بحث آموزش می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد و هم در فرهنگ‌سازی می‌تواند مؤثر باشد و هم در ایجاد بستر تعاملی با سایر دستگاه‌ها می‌تواند فعالیت كرده و در حوزه ظرفیت‌سازی هم نقش مؤثری ایفا كند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: