• سه شنبه ۲۹ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 985-2376-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

انتقال دانش پیوند اعضای شیراز به دیگر کشورهای دنیا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به توانمندی های این دانشگاه در انجام جراحی های پیوند اعضا، از انتقال این دانش، به دیگر کشورهای دنیا خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از وبدا شیراز، دکتر علی بهادر عصر سه شنبه 29 مرداد در مراسم گرامیداشت ده هزارمین عمل جراحی پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی شیراز که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، با اشاره به وجود زیرساخت های مناسب در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز از گذشته، گفت: این امر توانست دانشگاه علوم پزشکی شیراز را به عنوان یک دانشگاه برتر در کشور معرفی کند و با وجود اساتید زبردست، در برخی عرصه ها، حتی در دنیا نیز نام آور است .

او از بخش پیوند اعضای شیراز به عنوان یک بخش پزشکی بین المللی یاد کرد که با تربیت دانشجویان این حوزه، دانش پیوند اعضا را به دیگر کشورها نیز انتقال داده است .

بهادر با اشاره به انجام سالانه بیش از ۶۰۰ جراحی پیوند کبد در شیراز که در صدر دنیا جای گرفته است، این را خدمتی عظیم دانست که نتیجه تلاش و سختکوشی تیم پزشکی است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از بخش پیوند اعضای این دانشگاه به عنوان بزرگترین مرکز پیوند زنده به زنده در خاورمیانه یاد کرد .

او تمامی دست اندرکاران فرآیند پیوند اعضا، شامل اهداکنندگان، انتقال دهندگان عضو و اعضای تیم پزشکی را در یک حرکت انسان دوستانه که به نجات بشر می انجامد، شریک دانست و تقویت این انگیزه را نیازمند حمایت مسوولان و مردم خواند .

این آئین، با حضور دکتر «سعید نمکی» وزیر بهداشت، دکتر «علی نوبخت» رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، دکتر «رحیمی» استاندار فارس، آیت الله «سید علی اصغر دستغیب» تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع)، آیت الله «سید شرف الدین ملک حسینی» رئیس مدرسه علمیه خان، دکتر «ایرج فاضل» رئیس انجمن جراحان کشور، دکتر «رضا ملک زاده» معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر «مریم حضرتی» معاون پرستاری وزارت بهداشت، مسوولان استان و دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در بیمارستان خیریه پیوند اعضای بوعلی سینا برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: