• پنجشنبه ۳۱ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-9814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون معماری شورای شیراز:

ساماندهی وضعیت حاشیه‌نشینی نیازمند برنامه‌ریزی حاکمیتی است

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز، ساماندهی وضعیت حاشیه نشینی را نیازمند برنامه ریزی حاکمیتی و همراهی دستگاه‌های مختلف دانست.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، نوذر امامی پنجشنبه 31 مرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات حاشیه‌نشینی و ضرورت ساماندهی حریم شیراز، افزود: رفع مشکلات عمومی و پیامدهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ناشی از این وضعیت به بسیج امکانات و دستورات حاکمیتی نیازمند است .

وی از برگزاری 10 جلسه کمیسیون معماری و شهرسازی شورا با موضوع بررسی مشکلات حریم شهر شیراز خبر داد و از کمبود نیرو به عنوان حریم‌بان را یکی از مشکلات شهرداری در این حوزه عنوان کرد .

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: در راستای بکارگیری نیروهای موثر برای ساماندهی وضعیت حریم و با توجه به تراکم منابع انسانی در مناطق، نیروهای مورد نیاز واحدهای حریم‌بانی از نیروهای موجود در مناطق تامین خواهد شد .

وی کمبود امکانات در مناطق دارای حریم را از دیگر مشکلات ساماندهی وضعیت حریم برشمرد و افزود: مقرر شد برای رفع تخلفات در عرصه حرایم در مواقع بحرانی با اعلام منطقه، پشتیبانی لجستیکی توسط معاونت خدمات شهری شهرداری انجام شود .

عضو شورای اسلامی شهر شیراز از تشکیل کارگروه ویژه حریم شهر شیراز با حضور دستگاه‌های متولی خبر داد و تصریح کرد: به منظور بررسی کارشناسی مشکلات حریم، در این کارگروه معاون شهرسازی و خدمات شهری شهرداری، شهرداران مناطق ۳ ، ۵ ، ۷ ، ۹ و ۱۰ ، نماینده‌ استانداری، دستگاه قضایی، فرمانداری، بخشداری، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی و دو نفر از اعضای کمیسیون به عنوان ناظر حضور خواهند داشت .

امامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رفع مشکلات ناشی از حاشیه‌نشینی به بسیج امکانات و دستورات حاکمیتی نیازمند است مقرر شد جلسه‌ی اتی کمیسیون با حضور استاندار برگزار شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: