/گزارش تصویری/
روستای هدف گردشگری یا کارگاه ساختمانی


عكس  10:24:31 1398/06/03
986-482-5 كد خبر

روستای تاریخی قلات که زمانی یکی از روستاهای هدف گردشگری مهم فارس و کشور محسوب می‌شد، به کارگاه ساختمانی بدل شده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس،  قطع ریشه درختان کهنسال، تجاوز به حریم رودخانه و ریختن ناخاله های ساختمانی در بستر رودخانه تنها گوشه ای از بلایایی است که این روز ها بر سر تنها و اولین بافت تاریخی_روستایی ثبت شده در استان فارس آوار کرده‌اند.

روستای تاریخی قلات که تا چند سال پیش یکی از بکرترین و زیباترین روستاهای کشور بود، طی  سال‌های اخیر، سودجویانی با استفاده از خلاءهای قانونی، به سمت روستای هدف گردشگری و تاریخی قلات هجوم برده و با ساخت بناهایی تحت عنوان مراکز تفریحی، ضمن مخدوش کردن معماری این روستای زیبا، آینده آن را با مخاطره جدی مواجه کرده‌اند.

این روزها از جای جای روستای تاریخی قلات به جای صدای دلنشین و لذت بخش شرشر آب و آواز پرندگان، نوای روح خراش کلنگ و بیل و ماشین‌آلات ساختمان سازی به گوش می‌رسد.

این روزها تیشه‌های بیشماری به جان ریشه درختان افتاده و سودجویان حتی از حریم رودخانه هم چشم نمیپوشند بلکه جیبشان را به قیمت از بین بردن بخشی از تاریخ زیبا و بکر این سرزمین پرکنند.

این روزها فریاد بی صدای کلیسای چندصد ساله قلات، در گوش هر دردمند طبیعت و تاریخ دوست این سرزمین طنین انداز است که چرا به جای توجه به داشته‌های این روستای زیبا، آن را به سمت ویرانی سوق می‌دهید؟!

روستای قلات در فاصله 36 کیلومتری شمالغرب شیراز قرار دارد و یکی از مناطق گردشگری فارس محسوب می‌شود.


خبرنگار: 04
انتهاي پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: