• یکشنبه ۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 986-680-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس خبر داد:

افتتاح چهار و کلنگ زنی یک کتابخانه عمومی در هفته دولت

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس گفت: در هفته دولت 6 پروژه با اعتباری بالغ بر 26 میلیارد و 500 میلیون ریال افتتاح، کلنگ زنی یا بازگشایی خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، روح‌الله منوچهری یکشنبه 3 شهریور در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته دولت گفت: در هفته دولت چهار کتابخانه عمومی با زیربنای مجموع 1135 متر در لارستان به بهره برداری می رسد.

او ادامه داد: این پروژه‌ها شامل کتابخانه عمومی ویژه کودک و نوجوان "ام الخیر" شهر اوز، کتابخانه عمومی "مهددانش" روستای حسین آباد و کتابخانه عمومی "صحبت" روستای نجف آباد که هر سه خیرساز به همراه ساختمان جدید کتابخانه عمومی "آیت الله حقانی" شهر بیرم لارستان پروژه های افتتاح کتابخانه عمومی در استان است .

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس اضافه کرد: این چهار پروژه در سومین روز هفته دولت با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری فارس و دیگر مسئولان استانی و شهرستان لارستان به بهره برداری خواهد رسید .

این مقام مسئول در ادامه از کلنگ زنی ساختمان کتابخانه عمومی "شهید محمد اسلامی نسب" روستای لایزنگان داراب نیز خبر داد و گفت: کتابخانه عمومی روستای دوستدار کتاب لایزنگان در سال 1394 افتتاح شد که با توجه به نیاز این کتابخانه به ساختمان استاندارد، پروژه ساختمان کتابخانه به صورت خیرساز در متراژ 220 متر در هفته دولت کلنگ زنی می شود .

او بازگشایی کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) مرودشت را دیگر پروژه این مجموعه در هفته دولت دانست و گفت: تعمیرات کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) مرودشت با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال انجام شده و این کتابخانه پس از تعطیلی برای انجام تعمیرات، در این هفته بازگشایی می شود .

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در ادامه ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه و به سازی و تجهیز کتابخانه‌های موجود را اولویت مجموعه کتابخانه های عمومی استان دانست و گفت: در این راستا تا پایان سال چندین کتابخانه عمومی دیگر نیز در استان، افتتاح، راه اندازی، کلنگ زنی و تعمیر و بازگشایی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: