• یکشنبه ۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 986-676-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

تکمیل چرخه ارائه خدمات درمانی به بیماران ای بی؛
افتتاح مرکز دندانپزشکی تحت بیهوشی در شیراز

مرکز دندانپزشکی تحت بیهوشی ویژه بیماران پروانه‌ای (EB) ، همزمان با دومین روز از هفته دولت، در بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع) افتتاح شد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، یکشنبه سوم شهریور و در دومین روز از هفته دولت، مرکز دندانپزشکی تحت بیهوشی، با هدف ارائه خدمات تخصصی دندانپزشکی به بیماران پروانه‌ای در بیمارستان سوانح و سوختگی حضرت امیرالمومنین(ع) شهر صدرا افتتاح شد تا چرخه ارائه خدمات پزشکی به این بیماران تکمیل شود.

مشاورعالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مراسم افتتاح این مرکز گفت: این مرکز به عنوان یکی از مراکز پیشرفته در زمینه کمک به بیماران پروانه ای، خاص و بی بضاعت است که با بیهوشی، خدمات دندانپزشکی و تمامی مسایل مربوط به سلامت دندان در این مرکز ارایه می شود .

دکتر سید منصور کشفی افزود: با توجه به محدودیت این گونه مراکز در کشور، راه اندازی چنین مرکزی به ارتقا کمی و کیفی ارائه خدمات به بیماران در جنوب کشور کمک خواهد کرد.

او ادامه داد: ارایه خدمات دندانپزشکی به این بیماران بسیار حساس و منحصر به فرد است و نیاز به یک محیط آرام و ریکاوری دارد که در این مرکز، تمام امکانات آن فراهم شده است .

دکتر کشفی بیان کرد: در گذشته بیماران خاص و پروانه ای برای دریافت خدمات دندانپزشکی به تهران مراجعه می کردند، اما با تلاش دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با افتتاح این مرکز، دیگر نیاز بیماران به مراجعه به خارج از استان نیست که این امر مهم، از نظر اقتصادی به نفع بیماران است .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: این مرکز به عنوان مجهزترین مرکز جامع خدمات دندانپزشکی به بیماران پروانه ای و خاص، اهمیت بسیاری برای ارایه خدمات به این نوع بیماران دارد .

دکتر عبدالخالق کشاورزی با بیان اینکه بیماری پروانه ای یک بیماری سخت محسوب شده و ارائه خدمات درمانی به این بیماران با دشواری انجام می‌شود، گفت: برای ارائه برخی خدمات درمانی به بیماران پروانه‌ای نیاز است بیمار بیهوش شود.

او ادامه داد: در بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع)، خدمات پانسمان سوختگی، اعمال جراحی EB و درمان های پوست ارایه می شد که با ارایه خدمات دندانپزشکی، این چرخه تکامل یافته و تمامی خدمات درمانی به بیماران EB جنوب کشور انجام می شود .

کشاورزی اضافه کرد: در این مرکز با تعرفه دولتی، خدمات بیهوشی، ریکاوری، پانسمان زخم، مراقبت های پس از عمل و اعمال جراحی ترمیمی به صورت متمرکز به بیماران پروانه ای ارایه می شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: