• سه شنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-1874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز عملیات اجرایی برنامه اقدام ملی تولید مسکن در فارس/
ساخت 35 هزار واحد مسکونی طی 2 سال در فارس

برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در استان فارس با حضور استاندار و مقامات محلی در شهر جدید صدرا رسما آغاز شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، در چهارمین روز از هفته دولت، با حضور استاندار فارس و مدیران و مقام‌های محلی، برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در استان فارس آغاز شد.

استاندار فارس سه شنبه پنجم شهریور در حاشیه آغاز عملیات اجرایی برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، به خبرنگاران گفت: با توجه به تجارب چهل سال گذشته در زمینه ساخت مسکن امیدواریم این طرح با موفقیت اجرایی شود.

دکتر عنایت‌الله رحیمی با بیان اینکه در چهاردهه گذشته تجارب خوبی در زمینه تولید و واگذاری مسکن در کشور کسب شده است، گفت: دولت تصمیم گرفته طی دو سال 400 هزار واحد احداث کرده و با شرایط به متقاضیان تحویل دهد.

وی ادامه داد: از این 400 هزار واحد، 200 هزار واحد در شهرهای جدید و 200 هزار در بقیه شهرها با همکاری بنیاد مسکن، شرکت عمران شهرهای جدید و راه و شهرسازی احداث خواهد شد.

استاندار فارس گفت: سهم استان فارس از 400 هزار واحد مسکونی پیش بینی شده در کشور، حدود 35 هزار واحد خواهد بود.

رحیمی با بیان اینکه واحدهای مسکونی پیش بینی شده در این طرح 2 ساله احداث می‌شود، گفت: بعد از پیشرفت 20 درصدی در ساخت این واحدها، فراخوان ثبت نام برای واگذاری انجام خواهد شد.

رحیمی خاطرنشان کرد که این واحدهای مسکونی ویژه افراد فاقد مسکن خواهد بود که تاکنون خانه یا زمین دریافت نکرده اند و گفت: فرد متقاضی باید سرپرست خانوار بوده و 5 سال سابقه سکونت در محل مورد تقاضا داشته باشد.

استاندار فارس گفت: به متقاضیان بین 80 تا 110 میلیون تومان تسهیلات مسکن با سود 18 درصد تعلق میگیرد، سود این تسهیلات در نقاط کمتر برخوردار شهری و بافت فرسوده، 9 درصد خواهد بود.

رحیمی خاطرنشان کرد که یکی از ویژگی‌های این طرح آنست که متقاضی دارای زمین می تواند با دریافت تسهیلات، واحد مسکونی خود را بسازد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: