• چهارشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-2174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز عملیات اجرایی تصفیه‌خانه آب سد تنگاب

عملیات اجرایی تصفیه خانه آب سد تنگاب با هدف انتقال آب به شهرستان فیروزآباد با حضور استاندار فارس آغاز شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، صبح چهارشنبه 6 شهریور ماه، در پنجمین روز از هفته دولت، عملیات اجرایی طرح احداث تصفیه خانه آب سد تنگاب با هدف انتقال آب این سد به شهرستان فیروزآباد با حضور استاندار فارس آغاز شد.

عنایت الله رحیمی، استاندار فارس در حاشیه این برنامه به خبرنگاران گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال، قرار است در فازهای مختلف اجرایی شود.

رحیمی با بیان اینکه دبی نهایی خروجی آب در این پروژه 240 لیتر بر ثانیه خواهد بود، افزود: فاز اول این پروژه آذر ماه امسال آماده بهره برداری خواهد بود.

به گزارش ایسنا، استاندار فارس و هیئت همراه که صبح چهارشنبه 6 شهریور برای افتتاح پروژه‌های هفته دولت به شهرستان فیروزآباد سفر کرده است، در بدو ورود به این شهرستان، به زیارت قبور شهدا رفت.

براساس این گزارش، استاندار فارس در این سفر، ساختمان شهرداری و یک مجتمع تجاری در فیروزآباد را افتتاح کرد و ضمن بازدید کارخانه کربنات پتاسیم با بیان این که تولید مقدماتی در این مجتمع با ظرفیت 30 درصد آغاز شده است، گفت: مشکلات آب، برق و معدن این کارخانه در دست بررسی است و مرتفع خواهد شد.

رحیمی با یادآوری اینکه وقتی این کارخانه به ظرفیت اسمی برسد با حضور رئیس جمهوری رسما افتتاح خواهد شد، افزود: اشتغال قابل توجهی از مهندسان و کارگران در شهرستان فیروزآباد به واسطه فعالیت کارخانه کربنات سدیم ایجاد شده است.

استاندار فارس با بیان اینکه حمایت از این گونه صنایع می تواند توسعه مناسبی را برای آینده استان به ارمغان آورد، گفت: علیرغم اینکه در ابتدا از تکنولوژی خارجی برای تاسیس این کارخانه استفاده شد، این واحد تولیدی با بهره گیری از متخصصان داخلی و با توجه به توان داخلی راه اندازی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: