• شنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-3074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی فارس مطرح کرد:

سهم ٣.٩ درصدي اشتغال تعاوني‌ها در فارس

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان فارس با بیان اینکه سهم اشتغال بخش تعاون از کل اشتغال ایجاد شده در کشور ٥.٨ درصد است، خاطرنشان کرد که تعاونی‌های استان فارس ٣.٩ کل اشتغال در فارس را به خود اختصاص داده‌اند و فارس در این زمینه رتبه چهارم کشور را دارد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، سهراب مختاري شنبه ٩ شهريور در چهاردهمين جشنواره تعاوني‌هاي برتر استان با اشاره به وجود پنج هزار و ٦٦٥ تعاوني در استان، گفت: دو هزار و ٢٥ تعاوني آن در دولت تدبير و اميد تشكيل شده است .

وي افزود: يكهزار و ٧٣٠ تعاوني از مجموع كل تعاوني‌هتق فارس در بخش خدمات، يكهزار و ٣٥٢ تعاوني در حوزه كشاورزي، يكهزار و ١٠٩ تعاوني در حوزه صنعت و مابقي در ساير فعاليت‌ها شكل گرفته است .

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي فارس با بيان اينكه اين استان به لحاظ تعداد تعاوني‌هاي مسكن، رتبه ششم كشور را دارد، تعداد اعضاي تعاوني‌هاي فارس را ٥٠٩ هزار و ٩٢٠ نفر اعلام كرد .

مختاري همچنين با بيان اينكه كسب رتبه دوم كشور در تشكيل تعاوني‌هاي بانوان در اختيار استان فارس است، افزود: بخش صنعت بالاترين تعداد تعاوني‌هاي بانوان را به خود اختصاص داده و  فارس تنها استان كشور محسوب می‌شود كه تعاون روستا را تشكيل داده است .

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي فارس همچنين از افتتاح و بهره‌برداري از ايجاد مركز فناوري و توسعه تعاون استان به صورت ويدئو با حضور معاون اول رئيس جمهور كنفرانس در بعدازظهر امروز خبر داد .

مختاري رشد ٥٠ درصدي بخش آموزش و كسب رتبه پنجم كشوري در تسهيلات پرداخت شده به تعاوني‌ها را از توفيقات شاخص اداره‌كل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس برشمرد و  يادآور شد كه در سال گذشته ٦٢٠ ميليارد تومان تسهيلات در قالب اشتغال فراگير، روستايي و حمايتي توزيع شد .

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي فارس به برخي شاخص‌هاي عمومي و اختصاصي اعمال شده براي معرفي تعاوني‌هاي برتر استان نيز اشاره و نداشتن بدهي بيمه و مالياتي، داشتن سربرگ و تراز مثبت در سال را از جمله شاخص‌هاي عمومي و ميزان سرمايه، ميزان صادرات و تعداد شاغلين  را از شاخص‌هاي تخصصي ذكر كرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: