• یکشنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 986-3580-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس:

فقدان خدمات کتابخانه‌ای در یک پنجم شهرهای فارس

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: براساس آخرین تقسیمات کشوری، در فارس با 106 شهر، 22 شهر فاقد کتابخانه وجود داشت که پس از افتتاح یک کتابخانه در هفته دولت، 21 شهر دیگر فارس هنوز از نعمت خدمات کتابخانه‌ای بهره‌مند نشده‌اند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، روح‌الله منوچهری یکشنبه 11 شهریور در آیین افتتاح کتابخانه «خیام» در شهر فاقد کتابخانه دبیران بیان کرد: افتتاح کتابخانه عمومی «خیام» در شهر دبیران یکی از پنج پروژه افتتاح کتابخانه‌های عمومی بود که   با زیربنای 210متر مربع و با اعتباری   بالغ بر سه میلیارد و هفتصد میلیون ریال آماده و به بهره‌برداری رسیده است.

وی ضمن قدردانی از خیر نیک اندیش این کتابخانه، افزود: استفاده از خدمات گسترده کتابخوانی حق مردم شهر دبیران بود که خوشبختانه این پروژه با اهدای ساختمان توسط خیر و تعمیر و تجهیز از سوی اداره‌کل کتابخانه‌ها و با حمایت‌های مسئولان به سرانجام رسید و امیدواریم با افتتاح این کتابخانه شاهد حضور گسترده مردم دبیران در برنامه‌های کتابخانه عمومی باشیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس با تصریح اینکه با افتتاح این پروژه، دبیران به عنوان نخسین شهر از شهرهای فاقد کتابخانه استان، دارای کتابخانه شد،عنوان کرد: ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه از اولویت‌های اصلی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است که این برنامه از سال گذشته به صورت جدی در استان دنبال شده است.

منوچهری  با اشاره به اینکه توسعه، تعمیر و تجهیز کتابخانه‌های موجود نیز از مهمترین برنامه‌های مجموعه کتابخانه‌های عمومی است، گفت: در همین راستا کلنگ زنی کتابخانه عمومی «آیت‌الله نسابه» شهر حاجی آباد در هفته دولت انجام شد که در این طرح 200متر به زیربنای این کتابخانه اضافه خواهد شد.

وی اضافه کرد: کتابخانه عمومی «آیت الله نسابه» به عنوان تنها کتابخانه شهر حاجی آباد از سال 1376 فعال است که با توجه به کمبود فضا و امکانات کتابخانه، این پروژه با تأمین اعتبار اولیه توسط بانو حاجیه سکینه صبور خیر نیک اندیش آغاز شد و با اعتبارات شهرستانی تکمیل خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس  همچنین از آغاز عملیات اجرایی ساختمان کتابخانه عمومی «سردار شهید محمد اسلامی نسب» روستای لایزنگان نیز خبر داد و گفت: این پروژه نیز در زمین به مساحت 340 متر و با زیربنای 220 متر مربع با کمک خیر کتابخانه ساز ساخته می‌شود. در حال حاضر کتابخانه سردار شهید محمد اسلامی نسب در ساختمان حسینیه این روستا مستقر است که با اتمام این پروژه، کتابخانه در ساختمان مناسب و مجهز خدمات خود را دنبال خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: