• یکشنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 986-1076-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

در دیدار مسئول بسیج دانشجویی و رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس مطرح شد؛

تاکید بر استفاده از ظرفیت بسیج برای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه

در دیدار مسئول بسیج دانشجویی و رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس بر استفاده از ظرفیت بسیج دانشجویی در تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه تاکید شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدجامعی رئیس دانشگاه فنی و ‌حرفه‌ای استان فارس یکشنبه 10 شهریور در دیدار با سعید یوسفی مسئول بسیج دانشجویی فارس، بر لزوم حمایت از حرکت‌های فرهنگی دانشجویان تاکید کرد.

جامعی گفت: در دانشکده شهید باهنر شیراز، برنامه‌های فرهنگی متعددی برگزار شده است و مسئولان دانشکده نیز از چنین حرکت‌های خودجوش و دانشجویی حمایت کرده‌اند.

رئیس دانشکده شهید باهنر شیراز با تاکید بر اینکه مسائل فرهنگی با قوت دنبال می شود، بیان کرد: در حال حاضر فضای فرهنگی و زیرساخت های بسیار خوبی در دانشکده شهید باهنر و سایر دانشکده های فنی استان فارس حاکم است که در راستای توسعه و ترویج فعالیت های فرهنگی از آن استفاده می شود .

جامعی خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی در کنار سایر تشکل های علمی به خوبی در اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و علمی ورود کرده که از نمونه آن در بخش علمی می توان به کمک در تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت اشاره کرد .

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با قدردانی از فعالیت های بسیج دانشجویی دانشکده شهید باهنر شیراز، گفت: علی رغم مشکلات و تنگناهای موجود با برنامه ریزی صورت گرفته جایگاه بسیج بیش از پیش در این دانشگاه تقویت شده و امور نیز بخوبی در حال پیش رفتن است .

جامعی گفت: ایجاد درآمدزایی در راستای تقویت برنامه‌های فرهنگی در اولویت برنامه ها است و معتقدیم امور فرهنگی  نباید تعطیل شود، اما می توان مدل فرهنگی را  تغییر داد .

وی بیان کرد: سرانه فرهنگی ما بسیار اندک است و باید بسیج کمک کند تا از این گردنه سخت شرایط مالی و جنگ اقتصادی عبور کنیم .

رییس دانشکده شهید باهنر شیراز گفت: انتظار داریم دانشجویان بسیج دانشجویی که ایثارگر و از بدنه نظام و دلسوز نظام هستند، ما را  در پیشبرد برنامه های فرهنگی کمک کنند .

مسئول بسیج دانشجویی استان فارس نیز گفت: دانشکده فنی و مهندسی شهید باهنر شیراز از قدیمی ترین دانشکده های فنی کشور بوده  و یک برند محسوب می شود .

سعید یوسفی افزود:  این دانشکده از حیث فعالیت های تشکیلاتی و استعدادهای علمی یک دانشکده پیشرو است و در آن نیز استعدادهای نهفته زیاد است که می توانند دانشجویان آن، پیوند دهنده حلقه مفقوده صنعت و دانشگاه باشند که امیدواریم این مهم اتفاق افتد .

وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی باهنر یک نگین در استان فارس محسوب می‌شود و دوران بسیار رشد گونه ای داشته‌اند، افزود: جنس کار بسیج تشکیلاتی است و این مهم در دانشکده شهید باهنر به خوبی تعریف و محقق شده است .

یوسفی افزود: راهبرد کادر سازی می تواند در این دانشکده رقم بخورد و انتظار داریم با همدلی، هم افزایی و درک متقابل انجام شود .

مسئول بسیج دانشجویی استان فارس با بیان اینکه در بسیج سیاسی نبوده و سیاست زده عمل نمی‌کند، گفت: بسیج اگر انتقاد می کند، در بزنگاه ها پشت سر مسئولان کشور است.

یوسفی اضافه کرد: بسیج فراتشکلی است و  هیچ وقت نگاه های سیاسی را به درون خود راه نمی دهد و نه تاثیر گذار می‌داند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: