• یکشنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-3474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

دستگیری برداشت‌کنندگان غیرمجاز از معدن آلومنیوم در رستم

عکس آرشیوی است.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رستم در استان فارس از دستگیری متخلفانی که اقدام به برداشت غیرقانونی از معدن آلومنیوم این شهرستان کرده بودند خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی فارس، سید بهاءالدین سادات یکشنبه 10 شهریور اعلام کرد که براساس گزارش مردمی، اعضای باندی که اقدام به برداشت غیرمجاز از معدن آلومنیوم رستم کرده بودند، دستگیر و تحویل مقام قضایی شدند.

وی توضیح داد: پس از دریافت گزارشی مبنی بر برداشت غیرمجاز از معدن بوکسیت آلومینیوم در روستای باباگوشی شهرستان رستم، نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان به محل اعزام شدند.

سادات گفت: بعد از انجام تحقیقات کامل، اقدامات حفاظتی در دستور کار قرار گرفت و با هماهنگی دستگاه قضایی و انتظامی، متخلفان هنگام برداشت غیرمجاز سنگ بوکسیت آلومنیوم دستگیر شدند.

او با اشاره به تشکیل پرونده قضایی در این خصوص، گفت: پرونده متخلفان برای رسیدگی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفته است.

سادات از توقیف یک دستگاه بیل مکانیکی و پلمب معدن مورد نظر برابر دستور مقام قضایی خبر داد و گفت: اکتشاف و فعالیت معدن بوكسیت علاوه بر نابودی و تخریب ذخایر ژنتیكی و جانوری موجب وارد شدن صدمات جبران ناپذیری به حیات انسان و عرصه های طبیعی نیز خواهد شد.

سرپرست اداره منابع طبعی شهرستان رستم خاطرنشان کرد: اراضی ملی شهرستان رستم همانند سایر نقاط استان فارس دارای معادن باارزشی است که به لحاظ معذورات قانونی و زیست محیطی ثبت نشده در حال حاضر قابلیت بهره برداری از آنها وجود ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: