• سه شنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-5214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرمانده انتظامي فارس خواستار شد:

تسريع در شناسايي و ساماندهي نقاط حادثه خيز فارس

فرمانده انتظامي فارس خواستار تسريع در شناسايي و ساماندهي نقاط حادثه خيز استان شد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سردار رهام بخش حبيبي عصر سه‌شنبه ١٢ شهريور در كميسيون اجرايي مديريت ايمني حمل و نقل و موانع رانندگي استان، بيان كرد: اگرچه درون شهرها و جاده‌ها اقدمات خوبي انجام شده اما فعاليت‌ و تحرکات در جاده‌ها بيش از شهر است .

وي افزود: علي‌رغم انجام اقدماتي در جاده‌ها، اما جاده همان جاده است و اگر كاري انجام شده، با نواقص زياد همراه بوده است .

فرمانده انتظامي فارس ادامه داد: جاده مي‌سازيم اما هنوز پاسگاه آن راه نيفتاده؛ يا پاسگاه راه‌اندازي مي‌شود اما جلوي اين پاسگاه از ايمني برخوردار نيست.

حبيبي با تاكيد بر اينكه مسائل ايمني بايد در همه پروژه‌ها و پيمان‌ها رعايت و اعمال شود، اضافه كرد: به عنوان مثال؛ پاسگاه پليس راه ساخته شده اما جلوي آن دو كشته داده‌ايم .

وي خاطرنشان كرد: بعضي تصادفات در جاده‌ها منجر به آتش سوزي مي‌شود و از آنجايي كه امكان استقرار ماشين آلات آتش‌نشاني وجود ندارد، لذا ضرورت دارد كه تمهيداتي در اين خصوص انديشيده شود .

محمدجواد مراديان، رئيس اورژانس فارس نيز در ادامه اين جلسه به تشريح تحقيق و بررسي انجام شده از روند فوتي‌هاي ناشي از حوادث جاده‌اي و شهري تا سال ١٤٠٠ در استان پرداخت و گفت: برابر با تحقيقات انجام شده پيش‌بيني روند مرگ در حوادث ترافيكي استان تا سال ١٤٠٠، كاهشي است؛ البته برآورد محققان ما بر كاهش تعداد متوفيان در شهرها است اما احتمالا با افزایش تعداد تصادفات جاده‌اي طي سال‌هاي آينده مواجه خواهیم بود .

وي به ماموريت‌هاي اورژانس استان طي پنج ماه گذشته هم اشاره و از افزايش ٤ درصدي ماموريت‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: علي‌رغم كاهش مصدومان سرپايي در ماموريت‌ها اما در بستري مصدومان با افزايش رو‌به‌رو بوده‌‌ايم .

رئيس اورژانس فارس گفت: گزارش ماموريت‌هاي اورژانس استان طي پنج ماهه گذشته حاكي از شدت تصادفات و افزايش تعداد مصدومان دارد .

مراديان همچنين عنوان كرد: اورژانس كشور سامانه پيشرفت مجهز به جي‌پي‌اس راه‌اندازي كرده كه تلاش ما نیز بر راه‌اندازي آن در همه نقاط استان است .

رئیس اورژانس فارس يادآور شد: بيشترين حجم تصادفات ترافيكي پنج ماهه اول امسال مربوط به محورهاي باجگاه و زيباشهر، گويم به دوكوهك، شيراز سپيدان و شيراز-كوار بوده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: