• چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-4074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز تعمیرات اساسی در بزرگترین پالایشگاه گاز شیرین ایران

تعمیرات اساسی پالایشگاه گاز پارسیان، بزرگترین پالایشگاه گاز شیرین کشور در راستای تداوم تولید پایدار گاز آغاز شد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی پالایشگاه گاز پارسیان، تعمیرات اساسی سالانه این پالایشگاه در واحدهای یک و 2 آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز پارسیان گفت: طبق برنامه ریزی و تدابیر انجام شده تعميرات اساسي امسال با توجه به نياز به هماهنگي با ستاد شرکت ملي گاز ايران، مديريت هماهنگي و نظارت بر توليد، ديسپچينگ ملي گاز، شرکت بهره برداري نفت و گاز زاگرس جنوبی و همچنين پروژه استحصال اتان(پارسيان سپهر) از شرايط خاص و مهمي برخوردار است .

ابدالی‌دهدزی افزود: تعمیرات اساسی سالانه این پالایشگاه شامل واحدهاي پارسيان 1 ( واحد400،500،800)-پارسيان 2 (واحدهاي نم زدايي 104 و تثبيت103) و همچنين سيستمهاي  utility  (کمپرسورهاي هوا و سيستم هاي آب و برق) و مخازن مايعات، طبق برنامه زمان بندی و برای تامین مستمر، ايمن و پایدار گاز مورد نیاز کشور با هماهنگی واحدهای مرتبط و با پیش بینی و تامین اقلام مورد نیاز و با استفاده از خدمات تامین کنندگان و توان سازندگان داخلی، طبق برنامه اعلامی از ستاد شرکت ملی گاز ایران آغاز و تا قبل از شروع فصل سرما در نیمه مهر ماه به اتمام خواهد رسید .

او اضافه کرد: تعداد 20 مورد طرح اصلاحی شامل هشت طرح مکانیکی، شش طرح ابزار دقیقی، شش طرح برقی در تعمیرات اساسی برنامه ریزی و متریال مورد نیاز نیز خریداری شده است.

این مقام مسئول گفت: شستشوی کد باکس ها، تعویش بسترهای جاذب برج های نم زدایی، تعویض فیلترهای گاز و مایعات گازی و روغن حرارتی، بازدید و بررسی عملکرد تجهیزات از موارد در دستور کار تعمیرات اساسی است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز پارسیان، با تأکید بر ضرورت توجه به مسائل ایمنی والزام های  HSE  در عملیات تعمیرات اساسی گفت: همه کارکنان و کارگران می بایست به مسائل ایمنی توجه کافی داشته باشند و کیفیت فدای کمیت نشود تا ان شاء الله در زمستان آتی با قابلیت اطمینان و اثر بخشی حداکثری از بابت تولید گاز و سایر شاخص ها، شیرینی کار طاقت فرسای تعمیرات اساسی با گرما بخشیدن به خانه هاي هموطنان به دل همه ما بنشیند و اميدواريم به یاری خداوند متعال و همت و تلاش جهادگونه تمامي کارکنان با رعایت مقررات و استانداردهای لازم ایمنی، عمليات تعميرات اساسي در موعد مقرر به پایان برسد .

به گزارش ایسنا، تعمیرات اساسی پالایشگاه های گازی کشور هر ساله قبل از شروع فصل سرما و با هدف آماده سازی تولید پایدار و حداکثری، ایمن و مستمر گاز مصرفی کشور، طبق برنامه زمان بندی شرکت ملی گاز ایران انجام می‌شود.

شرکت پالایش گاز پارسیان بزرگترین پالایشگاه گاز شیرین و دومين تامين كننده گاز طبيعي کشور با ظرفیت اسمی 82 میلیون متر مکعب گاز در روز؛ در شهرستان مُهر استان فارس واقع شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: