• چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 986-3773-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

هشدار رئیس دستگاه قضایی فارس به مالکان باغشهرها؛

وقوع فساد و تخلف در باغ‌شهرها منجر به مصادره ملک خواهد شد

رئیس کل دستگاه قضایی استان فارس به مالکان باغ‌شهرهای موجود در سراسر این استان هشدار داد که در صورت وقوع فساد و تخلف در این اماکن، ملک مصادره خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، گفت: حضرت امام حسین (ع) از مدینه خارج نشد مگر با هدف احیای امر به معروف و نهی از منکر و بايد امروز نيز بر همان پايه و اساس امر به معروف ونهی از منکر را سرلوحه عمل خود قرار دهيم برای ما پیش بینی کرده است.

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و معرفی شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی مردم متدین این شهر از مسئولان انتظار دارند که اطراف اماکن مقدس، حرم‌ها برای زائران و مجاوران امن باشد و کسی مرتکب گناه و تخلف نشود .

موسوی افزود: دادگستری استان فارس برنامه پاکسازی اطراف اماکن مقدس را در دستور کار خود قرار داده است و با ادارت ذیربط هماهنگی‌های لازم در این خصوص انجام داده است و این طرح بطور ویژه در دهه اول محرم در حال اجراست و پاکسازی اماکن مقدس به صورت کامل و مستمر در آینده نزدیک  نیز ادامه خواهد داشت .

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با هشدار جدی در خصوص تخلفات باغ شهر‌ها خصوصا واحدهای موجود در شهرستان شیراز، گفت: با مذاکرات انجام شده با محاکم کیفری ۲ و محاکم تجدیدنظر استان، این موضوع به صورت ویژه در شعب اختصاصی در دستور کار قرار دادیم .

رئیس کل دادگستری استان فارس هشدار داد: باغ شهر‌هایی که در آن‌ها فساد و تخلفاتی انجام می‌شود به جای پلمپ مصادره خواهند شد و این از برنامه‌های اصلی و قطعی دادگستری استان فارس خواهد بود وي گفت موضوع  فسادها موجبات جریحه دار شدن احساس عمومی شده و نارضایتی مؤمنان را به همراه داشته باشد .

موسوی در ادامه با بیان این که در دوران اصلاحی و تحولی قوه قضائیه بیشترین زمینه برای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فراهم شده است به ترویج  فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اشاره گفت: موضوع امر به معروف و نهی از منکر باید همگانی شود و همگان نفع کنند .

رئیس کل دادگستری فارس همچنین خواستار اجرایی شدن بیشتر امر به معروف و نهی از منکر در سازمان‌ها و ادارت شد و گفت: این موضوع بایستی از سوی مدیران مربوطه جدی گرفته شود و به این روند به تمامی استان سوق داده می‌شود .

بر اساس این گزارش، نشست هم اندیشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان که با حضور مسئولان دستگاه‌های مختلف و با موضوع ظرفیت‌های قانونی در مطالبه گری مردم و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: